Serwis qnwortal.com wykorzystuje "ciasteczka". Więcej w naszej polityce Cookies.

Społeczność jeździecka czeka na Ciebie

Już dziś dołącz do internetowej społeczności jeździeckiej skupiającej pasjonatów i profesjonalistów hippiki.

• skupiamy 19 tysięcy Koniarzy
  • ponad 900 wartościowych artykułów
  • ponad 600 tysięcy zdjęć
  • ciekawe dyskusje
  • ludzie pełni pasji
  • fotorelacje z zawodów
  • rozbudowana baza rodowodowa
  • giełda koni i ogłoszenia

Masz już swój profil?

Zostań członkiem społeczności

* powyższe proste pytanie ma na celu
ochronę przed automatami spamującymi

Korzystanie z serwisu jest darmowe. Pełny dostęp uzyskasz po zarejestrowaniu się.
Dołączenie do nas nie zajmie więcej niż 30 sekund.

Twoje konto

Zobacz też

Kalendarz jeździecki

Grudzień 2019

PnWtSrCzwPtSobNd
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak zaplanowanych wydarzeń na dzisiaj...

Wasza opinia

Gdzie jest paszport Twojego konia?

Głosy: 1209 Opinie: 3

Warning: html_entity_decode(): charset `iso-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /var/www/qnwortal.com/includes/bbcode.php on line 1092

Warning: html_entity_decode(): charset `iso-8859-2' not supported, assuming utf-8 in /var/www/qnwortal.com/includes/bbcode.php on line 1092

» Forum koniarzy » Ogólne » Kowale i podkuwacze.

Napisz nowy temat
darek_1809 Kowale i podkuwacze. » Pią Lut 18, 2005 12:44   Przewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

darek_1809

Adept Jeździecki

Status: Offline

Szanowni, proponuję nowy temat o podkuwaczach. Z moich obserwacji wynika że jednak są problemy. A to kowal nie ma czasu jak jest dobry, a to za mała liczba koni i się nie opłaca innym razem nie zna roboty. Jakie są Wasze doświadczenia a może ktoś wie gdzie sie tego nauczyć.
Post » Wysłany: Pią Lut 18, 2005 12:44 Zobacz profil autora PW
Visenna » Pią Lut 18, 2005 19:24   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

Visenna

Jeździec Rohanu
Pochwał: 2

O kowalach nie wiem zbyt wiele bo nie posiadam swego konia, wiec ten problem rozwiazuja za mnie wlasciciele koni na ktorych jezdze...ale zazwyczaj jest to metoda "prob i bledow"...zreszta to widac po kopytach czy kowal jest dobry, po ich ksztalcie po zwerkowaniu na przyklad.... Mozna polegac na zdaniu znajomych, ale ja mialam taki przypadek ze kowal ktorego chwalila moja kolezanka, zalatwil mojemu koniowi ropien w puszcze kopytowej... I tak to wlasnie bywa, kowala i weterynarza trzeba sprawdzic na "wlasnej skorze", to jest na "skorze" konia niestety..... Jesli chodzi o nauczenie sie kucia koni to chyba tylko jako uczen kowala, bo sa chyba organizowane jakies kursy tego, ale ja mam watpliwosci co do poziomu takich kursow, jezeli istnieja...tego sie trzeba dlugo uczyc i dlugo obserwowac mistrza, zeby np. wiedziec jak podkuc konia ktory ma problemy z chodami ze wzgledu na nieprawidlowosc w budowie kopyta lub nogi Pozdrawiamy. Visenna, Loki, Goofie
Szanuj moda swego, mozesz mieć gorszego
Post » Wysłany: Pią Lut 18, 2005 19:24 Zobacz profil autora PW Wyślij email
ivienna » Sob Lut 19, 2005 10:38   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

ivienna

Stajenny

Niestety, to bardzo powazny problem. Zdrowe kopyta są najważniejsze. Bez nich nie ma konia. Jednak trzeba zwracac uwagę nie tytlko na wykonanie ale tez na to jak kowal zachowuje sie wobec naszego konia.Znam kowala który uspokajał konia waląc go pilnikiem po kręgosłupie. Bicie młodego konia, i tak przerazonego całą operacją przy jego kopytkach świadczy o pojęciu kowala o tych zwierzętach. Sprawdzajcie jak wasz kowal obchodzi sie z koniem...
Post » Wysłany: Sob Lut 19, 2005 10:38 Zobacz profil autora PW
Trinity » Sob Lut 19, 2005 20:58   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

Trinity

Masztalerz

Najlepszy na swiecie, sprawdzony, dokladny, sympatyczny wroclawski kowal to p. Mamajek!!! jest po prostu rewelacyjny. Dobrze zna sie na swojej robocie. niestety z tego co wiem, chcialby juz wycofac sie z zawodu, bo ma bardzo powazne problemy z kregoslupem. A jezeli chodzi o nauke, to nie mam zielonego pojecia gdzie mozna sie nauczyc tej trudnej sztuki. hmm...ale kursy chyba raczej nie sa za dobre. Wiadomo jak to jest na kursachg - kupe ludzi, sporo kasy ciagna i niewiele ucza. a raczej niedokladnie. lepiej miec tego swojego "mistrza"... Puszcza oko ludzie koniom zgotowali taki los...
Post » Wysłany: Sob Lut 19, 2005 20:58 Zobacz profil autora PW Wyślij email Skype
_kulia » Pon Lut 21, 2005 14:52   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

_kulia

eh na kowalach sie nie znam za bardzo:P i zawód tez mnie nie ciągnie ale jest srednio.. czesto słysze że kowal sie pomylil i takie tam albo ze jak ejst mało kon tj.5 to nie ma po co przyjezdziać ... a reszte to wy same już napisałeyście a powtarzać sie nie będe Cool
Post » Wysłany: Pon Lut 21, 2005 14:52 Zobacz profil autora PW
Ponia » Wto Mar 01, 2005 18:05   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

Ponia

Do mnie przyjeżdza kowal p.Kowerski (Szczecin) jest to wspaniały kowal,jesli mozna go tak nazwaćn nie spóźnia sie,jelli ma sie spoznic nawet 10 min to zadzwoni,ma duzo wiedze weterynaryjna,wie co w wiekzosci przypadkow zrobic.Jest to naprawde godna polecenia osoba,z wczesniejszym kowalem mialam spore klopoty,potrafil jechac do mnie 3mce,leczyl kopyta mojego konia 2lata.. wszystko bylo ok ktoregos razy sie spieszyl cos zrobil nie tak i kopyta znowu pekly... teraz zajął sie nim pozadny fachowiec.. i leczenie potrwa razem ok 1roku... jak wyleczy to bede chwalila go do konca zycia.. a dal mi gwarancje ze bedzie ok..!! WIe co mowi i co robi.. "Zawsze Najważniejsze jest dobro konia!"
Post » Wysłany: Wto Mar 01, 2005 18:05 Zobacz profil autora PW Wyślij email Odwiedź stronę autora
Visenna » Wto Mar 01, 2005 19:09   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

Visenna

Jeździec Rohanu
Pochwał: 2

Ponia nie chce Cie martwic, ale to wlasnie pan K. zalatwil temu konikowi na ktorym jezdzilam ropien... ja nic nie mowie, poniewaz tymi konmi do ktorych teraz jezdze tez zajmuje sie pan K. i robi to calkiem niezle (no moze tylko za niskie pietki robi jak dla mnie) ale fakt pozostaje faktem. Pozdrawiamy. Visenna, Loki, Goofie
Szanuj moda swego, mozesz mieć gorszego
Post » Wysłany: Wto Mar 01, 2005 19:09 Zobacz profil autora PW Wyślij email
Ponia » Sro Mar 02, 2005 19:20   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

Ponia

NAwet najlepszym zdarzaja sie bledy..ale ja naprawde nie mam zadnych zasterzen do p.K,wg.robi dobrze i wie co robi.. "Zawsze Najważniejsze jest dobro konia!"
Post » Wysłany: Sro Mar 02, 2005 19:20 Zobacz profil autora PW Wyślij email Odwiedź stronę autora
radzioaktywny Re: Kowale i podkuwacze. » Wto Mar 29, 2005 20:54   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

radzioaktywny

Ja mogę polecić p. Grobelnego, który działa w okolicach Jeleniej Góry (do 40 km od Jeleniej). Podkuwa na zimno, przez co trwa to troche dłużej, ale robi to naprawde dokładnie. Podkuwa konie, których nikt inny nie chce podkuwać ze względu na zniszczone kopyta. Podkuwa również konie do reiningu na tzw. slide'y. W tych okolicach jest jedynym godnym polecenia podkuwaczem.
Post » Wysłany: Wto Mar 29, 2005 20:54 Zobacz profil autora PW Wyślij email
aniadolittle » Czw Mar 31, 2005 21:15   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

aniadolittle

Szwoleżer

Szwoleżer

co do kowali to moge powiedziec ze widzialam paru przy pracy i mialam nawet pomysla;) zeby samej zrobic kursy...ale nie zdarzylo mi sie do tej pory,zeby moj kon okulal,mial ropnia czy nie wiem inny klopot po dzialaniach kowali.w szczecinie kuje Astka Krzysiek,w olsztynie teraz robi to facet ktory siedzial w niemczech,chociaz przez jakis czas robil to wlascisciel stajni.a jak bylam w zywcu widzialam Michala Nojmana w akcji.
uwazam ze kazdemy zdarza sie jakis blad,to mamy wpisane w nasza nature;) ale dobry kowal zwraca uwage na wtko(czy rowno podkute,czy dobrze rozczyszczone.itd)
ceny sa rozne...jak w kazdej profesji..co do niekrotych "kowali"nie bede komentowac,bo nie powinni sie za cokolwiek zabierac...
Wetka-zawsze zwarta i gotowa ;]
Post » Wysłany: Czw Mar 31, 2005 21:15 Zobacz profil autora PW Odwiedź stronę autora
Lisa » Czw Mar 31, 2005 21:26   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

Adept Jeździecki

W pelni popieram poleconego przez Trinity pana RYSZARDA MAMAJKA.NAJLEPSZY,NAJZDOLNIEJSZY I NAJBARDZIEJ KOMPETENTNY I  DO TEGO PRZESYMPATYCZNY KOWAL NA DOLNYM SLASKU!!!!! Super robi kopyta, spiewa przy kuciu czy rozczyszczaniu i  przekreca imiona koni notorycznie. Na mojego mowi STASIA. Uwielbiam goscia i mam do niego pelne zaufanie.
Post » Wysłany: Czw Mar 31, 2005 21:26 Zobacz profil autora PW
aniadolittle » Czw Mar 31, 2005 21:32   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

aniadolittle

Szwoleżer

Szwoleżer

hehehe,w sumie to nie ma zbyt wielu fachowcow co jak na taka polske??ktorzy bylby warci polecenia...a te zawody ktroe sa organizowane,hmmm.nie wiem czy mozna sie na nich opierac,jesli kowal robi na fragmencie konskiej nogi....co innego jak zajmuja sie calm koniem;) Wetka-zawsze zwarta i gotowa ;]
Post » Wysłany: Czw Mar 31, 2005 21:32 Zobacz profil autora PW Odwiedź stronę autora
druhna » Pon Kwi 04, 2005 10:07   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

druhna

Redakcja
Pochwał: 1

A ja polecam pana Waldemara Wojtyczke. Świetny kowal, sam pilnuje terminów, sam przyjeżdza w odpowiednim czasie, robi bardzo spokojnie i dokładnie. Nie trzeba być i pilnować, mamy do niego pelne zaufanie. Do tego wszystkiego sprawdza dokladnie ściegna koni czy nie ma nakostniaków lub czegos innego. Wszystko sobie zapisuje.
Młode konie bardzo mu ufają. Nigdy przy nim nie ma z nimi problemów. Poprostu człowiek ze stoickim spokojem.

Kiedyś sie go zapytałam, jak to sie stało że został kowalem. Odpowiedział, że nie mógł sie doczekać na swojego, i po pół roku jak tamten nie przyjeżdżał, sam sie wziął za kopyta. I tak od 15 lat struga i kuje.
Musze przyznać, że fachowiec z nigo jest bardzo dobry, czyta fachowa literature, szkoli sie i konsultuje z innymi kowalami.

Pozdrawiam *druhna* Puszcza oko
www.kjabsolut.pl
Post » Wysłany: Pon Kwi 04, 2005 10:07 Zobacz profil autora PW
siwa_16 » Pon Kwi 04, 2005 20:36   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

siwa_16

Pomocnik Stajennego

No dobry kowal to podstawa, u mnie w stajni nie przyjeżdżał kowal... To właścicielka postanowiła, że ona będzie robić konikom kopytka i bardzo dobrze jej to wychodzi... Jednak znaleźć dobrego kowala to rzeczywiście sztuka...
Post » Wysłany: Pon Kwi 04, 2005 20:36 Zobacz profil autora PW
Darek66 » Sro Cze 06, 2007 9:07   Idź do góry stronyPrzewiń do poprzedniego postaPrzewiń do następnego postaIdź do ostatniego posta na stronie

Darek66

Włascicielka robi kopyta podziw dla niej jako dla kobiety. Ja uwazam ze jednak od czasu do czasu ktos powinien jej prace zobaczyc jak nie podkuwacz to przynajmniej lek. wet

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:24 ]
Rysiek Mamajek startowałem z nim w zawodach podkuwniczych . Dobry jako kolega i dobry podkuwacz w sumie elita co tu duzo mówic.
Post » Wysłany: Sro Cze 06, 2007 9:07 Zobacz profil autora PW
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Pokaż posty:  |   Skocz do:  

» Forum » Ogólne » Kowale i podkuwacze.